Stomatologia zachowawcza

Zapisać się na wizytę

Stomatologia zachowawcza
Wypełnienia
Stomatologia zachowawcza
Higienizacja i profilaktyka
Stomatologia zachowawcza
Leczenie kanałowe
Cennik

Nasze ceny

Wypełnienia
Higienizacja i profilaktyka
Leczenie kanałowe
Zapisać się na wizytę

Więcej o usłudze

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć – i słusznie! Z tego powodu do dentysty powinniśmy chodzić zdecydowanie częściej, a nie dopiero wtedy, kiedy poczujemy ból zęba. W Astra Dent wiemy, jak ważna jest profilaktyka uzębienia, dlatego naszym pacjentom zalecamy przynajmniej 2 wizyty kontrolne w ciągu roku. Pozwala nam to na bieżące monitorowanie stanu uzębienia naszych pacjentów i wcześniejsze wykrycie ewentualnych schorzeń lub nieprawidłowości. Najczęstszymi problemami, z jakimi przychodzą do as nasi pacjenci, są: profilaktyka, próchnica, ubytki w uzębieniu, stany pourazowe zębów, nadwrażliwość zębów.|

Czym jest stomatologia zachowawcza i komu jest zalecana?

Najważniejszym zadaniem dla naszych stomatologów jest utrzymanie uzębienia pacjentów w jak najlepszej kondycji, aby mogli jak najdłużej cieszyć się naturalnym i zdrowym uśmiechem. Zabiegi stomatologii ogólnej są przeznaczone dla każdej osoby, ponieważ nawet najmniejszy stan zapalny czy nieprawidłowy rozwój uzębienia może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej. Wiemy, że dla wielu osób wizyty w gabinecie stomatologicznym są źródłem stresu, dlatego w Astra Dent szczególnie troszczymy się również o komfort naszych pacjentów.

A co z naszymi najmłodszymi pacjentami? Z uwagi na duże różnice między uzębieniem dorosłych a uzębieniem dzieci i młodzieży, wyróżniona została osobna dziedzina – pedodoncja. Jest to, krótko mówiąc, stomatologia dziecięca, która zajmuje się nie tylko profilaktyką i leczeniem, ale także edukacją w zakresie dbania o higienę jamy ustnej, adaptacją zabiegów stomatologicznych oraz nadzorem nad prawidłowym rozwojem uzębienia. Nasi specjaliści zaopiekują się nie tylko uzębieniem Twojego malucha, ale także jego dobrym samopoczuciem. Pierwsze wizyty u dentysty są stresujące zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, dlatego w Astra Dent podchodzimy do pacjentów indywidualnie, poświęcając każdemu z nich tyle czasu i uwagi, ile potrzebuje.

Jak wygląda wizyta profilaktyczna oraz diagnostyka w stomatologii ogólnej?

W ramach wizyty kontrolnej, profilaktycznej przeprowadzamy wywiad z pacjentem, a następnie dokonujemy przeglądu jamy ustnej. Jeśli wszystko jest w porządku, wykonujemy zabieg higienizacji. Natomiast jeśli stomatolog wykryje poważniejsze nieprawidłowości, przechodzimy do leczenia.

Zdarza się natomiast, że podczas wizyty zaobserwujemy niepokojącą, niewidoczną gołym okiem zmianę. Korzystamy wtedy z nowoczesnych narzędzi do diagnozy, takich jak: mikroskop stomatologiczny, laser diagnostyczny czy kamera wewnątrzustna. Pozwalają one na bardzo precyzyjne przyjrzenie się najmniejszym zmianom i uszkodzeniom zarówno zębów, jak i przestrzeni międzyzębowych lub dziąseł.

Czasami zaleca się wykonanie tomografii komputerowej, pantomogramu lub zdjęcia rentgenowskiego. Takie badania pozwalają nie tylko zdiagnozować problem, ale umożliwiają również zaplanowanie przebiegu leczenia czy zabiegu, np. ekstrakcji zęba lub leczenia kanałowego. Nasza klinika jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt oraz narzędzia, dzięki którym wszystkie badania wykonujemy na miejscu.  

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach stomatologii zachowawczej?

Najważniejszym zabiegiem profilaktycznym stomatologii ogólnej jest higienizacja, czyli usuwanie osadów, kamienia i przebarwień z uzębienia, a także zabezpieczenie i wzmacnianie szkliwa. Higienizacja jamy ustnej składa się z następujących etapów:

 • Skaling – usuwanie kamienia nazębnego za pomocą skalera ręcznego, ultradźwiękowego lub laserowego. Zwykle usuwa się kamień zgromadzony na koronie zęba, ale u wielu pacjentów konieczne jest także usunięcie kamienia nazębnego znajdującego się pod dziąsłami.
 • Piaskowanie – usuwanie osadów za pomocą sprężonego powietrza, specjalnego piasku oraz wody. Zabieg ten pozwala na usunięcie przebarwień nawet w przestrzeniach międzyzębowych.
 • Polerowanie – zabieg ten wykonuje się po scalingu i piaskowaniu. Używając specjalnych szczoteczek oraz gumek, stomatolog poleruje zęby specjalną pastą, która spowalnia proces ponownego osadzenia się kamienia.
 • Fluoryzacja – pokrycie zębów specjalnym fluorem, który wzmacnia szkliwo i chroni zęby przed powstawaniem próchnicy.
 • Lakowanie – nie musi, ale może być częścią procesu higienizacji, zwłaszcza u najmłodszych pacjentów. Polega na zabezpieczeniu specjalnym preparatem – lakiem – bruzd zębowych

Inne zabiegi stomatologii ogólnej wykonuje się w przypadku pojawienia się próchnicy lub innych problemów. Najczęstsze zabiegi to:

 • usuwanie próchnicy i uzupełnianie ubytku, 
 • odbudowa ukruszonego zęba materiałami światłoutwardzalnymi,
 • mocowanie wypełnienia czasowego – w przypadku leczenia protetycznego, 
 • szynowanie rozchwianych zębów. 

Kiedy powinniśmy udać się do dentysty?

Naszym pacjentom zalecamy wizyty profilaktyczne przynajmniej raz na pół roku. Kontrola stanu jamy ustnej to pierwszy krok do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu jak najdłużej. Natomiast niezwłocznie zapisz się do nas na wizytę, jeżeli:

 • odczuwasz ostry ból zęba, 
 • twoje dziąsła są napuchnięte, wyraźnie zaczerwienione lub krwawią, 
 • zapach z ust stał się nieprzyjemny, 
 • doświadczasz wzmożonej nadwrażliwości na zimno i ciepło
 • czujesz ból szczęki, 
 • zauważysz białe, czarne lub żółte przebarwienia, 
 • odczuwasz ból podczas jedzenia twardych posiłków.

Pamiętaj, że w Astra Dent zaopiekujemy się Twoim uśmiechem!

0

minutę od metra

0

Urządzenia Sirona Najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i leczenia

0

zgodność z protokołami europejskimi

0

lat doświadczenia największej sieci stomatologicznej na Ukrainie

Zapisz się na konsultację już teraz!
Umów wizytę
FAQ

Часті запитання

Що дає гігієнічна чистка зубів у стоматолога?
Чистка в стоматології позбавить від наступних проблем:
  • неприємного запаху з рота;
  • чорної або коричневої облямівки на зубах біля ясен;
  • карієсу зубів;
  • запалення ясен;
  • розхитування і видалення зубів в майбутньому;
  • зубного нальоту і каменю, які спотворюють їх природний білий колір зубів.
Ще якесь питання
Відповідь прпрпор ололд