Tomografia komputerowa

Zapisać się na wizytę

Więcej o usłudze

Tomografia komputerowa

Tomografia komputerowa jest jedną z najnowocześniejszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod diagnostycznych współczesnej stomatologii. W odróżnieniu od RTG punktowego zęba czy pantomogramu, obrazowanie wykonane za pośrednictwem tomografa komputerowego ma charakter trójwymiarowy. Co więcej, pozwala ono na dokładne prześwietlenie zarówno struktur kostnych, jak i tkanki miękkiej z niespotykaną wcześniej dokładnością. W Astra Dent posiadamy najwyższej klasy tomograf komputerowy, a badanie jest bezbolesne i w pełni bezpieczne.

Jakie są wskazania do badania za pomocą tomografa 3D? 

Badania tomografem komputerowym zlecamy naszym pacjentom przede wszystkim w przypadku:

  • rozległej próchnicy,
  • zębów zatrzymanych lub dodatkowych,
  • chorób przyzębia,
  • zmian nowotworowych,
  • wad zgryzu,
  • ubytków kostnych.

Jaki przygotować się do tomografii komputerowej i jak ona wygląda?

Badanie tomograficzne nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Pacjent musi jedynie zdjąć wszystkie metalowe elementy znajdujące się w pobliżu twarzy na czas badania i założyć fartuch ochronny, który otrzymuje w naszym gabinecie.

Podczas prześwietlenia za pomocą tomografa komputerowego pacjent nieruchomo przytrzymuje swoimi zębami uchwyt aparatu. Wokół jego głowy lampa rentgenowska wykonuje kilka obrotów. Efektem jest seria zdjęć RTG. Następnie nasi specjaliści nakładają je na siebie w specjalistycznym programie komputerowym. Dzięki temu otrzymujemy trójwymiarowy model prześwietlanych struktur. Pozwala to naszym stomatologom na bardzo dokładne diagnozy nawet najgłębiej osadzonych, niewielkich zmian w jamie ustnej.

0

minuta spacerem od metra Świętokrzyska

0

nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia

0

i więcej usług zebranych w jednym miejscu dla Ciebie

0

lat doświadczenia na rynku stomatologicznym

Zapisz się na konsultację już teraz!
Umów wizytę