Leczenie kanałowe

Zapisać się na wizytę

Więcej o usłudze

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe (inaczej endodontyczne) wciąż budzi strach wśród pacjentów, jednak zupełnie niepotrzebnie. To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, a oferowane w naszym gabinecie narzędzia i metody pozwalają na bezbolesne i szybkie przeprowadzenie kuracji endodontycznej.

Leczenie kanałowe zalecamy pacjentom, u których miazga, czyli tkanka wypełniająca korzeń i komorę zęba, jest poważnie i nieodwracalnie zainfekowana. Przeważnie jest to konsekwencja  nieleczonej próchnicy. Leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie zęba, pomimo braku miazgi.

Jak przebiega i ile trwa leczenie kanałowe?

Celem stomatologów Astra Dent jest dbanie, aby pacjenci cieszyli się swoim zdrowym uśmiechem jak najdłużej. Leczenie kanałowe to jeden z zabiegów, dzięki któremu udaje nam się uratować naturalne uzębienie pacjenta. Podczas zabiegu oczyszczamy kanały zęba poprzez usunięcie zainfekowanej miazgi zębowej. Następnie opróżnione kanały dezynfekujemy specjalnym preparatem i wypełniamy odpowiednim materiałem. Na koniec zabezpieczamy wypełnienie i odbudowujemy koronę zęba.

Leczenie kanałowe to zabieg w pełni bezpieczny. Zanim przeprowadzimy kurację, wykonujemy naszym pacjentom dokładne badania i omawiamy je. Na miejscu w Astra Dent robimy RTG punktowe lub pantomogram bądź tomografię komputerową, jeśli leczenie obejmuje więcej niż jeden ząb. Dzięki tym badaniom nasi specjaliści mają dokładny obraz zainfekowanego zęba, budowy korzenia oraz przebiegu kanałów. Pozwalam nam to ocenić, a następnie omówić z pacjentem, jaki będzie dokładny przebieg zabiegu, które czynności będą wykonywane i ile potrwa cała procedura.  Co więcej, podczas leczenia endodontycznego korzystamy z mikroskopu stomatologicznego. Jest to niezwykłe narzędzie, które daje nam bardzo precyzyjny obraz kanałów już podczas wykonywania zabiegów.

Wielu pacjentom leczenie kanałowe kojarzy się z długotrwałym i nieprzyjemnym procesem, ale to już przeszłość! Dzięki nowoczesnym narzędziom w Astra Dent zabieg ten jest przeprowadzany podczas jednej wizyty. Do tego jest bezbolesny, ponieważ wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym.

Jak rozpoznać, czy ząb powinien być leczony kanałowo?

Miazga jest silnie unerwioną i unaczynioną tkanką, która wypełnia korzenie oraz komorę zęba. Jeśli miazga została poważnie zainfekowana, należy jak najszybciej wykonać leczenie, zanim choroba zaatakuje kolejne zęby.

Zaniepokoić powinny nas następujące objawy:

  • bardzo ostry ból zęba, który ciężko zlokalizować, 
  • silna nadwrażliwość na zmiany termiczne (ciepło i zimno),
  • powiększenie i bolesność tkanek wokół zęba,
  • niekiedy pojawiają się odbarwienia, a ząb może szarzeć.

Zdarza się, że do leczenia kanałowego kwalifikuje się ząb złamany lub pęknięty, np. w wyniku wypadku.

Naszym pacjentom oferujemy wykonanie wszystkich niezbędnych czynności: specjalistycznych badań oraz leczenia. Mogą spokojnie i bez stresu zdecydować się na leczenie kanałowe, mając gwarancję, że przebiegnie ono bezboleśnie i szybko.

0

minuta spacerem od metra Świętokrzyska

0

nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia

0

i więcej usług zebranych w jednym miejscu dla Ciebie

0

lat doświadczenia na rynku stomatologicznym

Zapisz się na konsultację już teraz!
Umów wizytę