minuta spacerem od metra Świętokrzyska
Stomatologia dziecięca
Umów wizytęLeczenie stomatologiczne w Warszawie
Nasze ceny
Leczenie próchnicy | |
Wypełnienie w zębie mlecznym 1 powierzchnia
200 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym 2 powierzchnie
280 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym 3 powierzchnie
350 zł
Leczenie kanałowe 1 zęba (amputacja formokrezolowa)
350 zł
|
|
Profilaktyka próchnicy | |
Fluoryzacja (2 łukі)
200 zł
Lapisowanie (1 ząb)
150 zł
Lakowanie bruzd zębowych (1 ząb)
200 zł
|
|
Konsultacja | |
Badanie lekarskie stomatologiczne
90 zł
Konsultacja z planem leczenia
175 zł
Wizyta adaptacyjna 30 min
200 zł
Wizyta adaptacyjna 1 godz
300 zł
|
|
Chirurgia dziecięca | |
Ekstrakcja korzenia mlecznego
150 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego
200 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego skomplikowana
300 zł
|
|
Dodatkowe zabiegi | |
Trepanacja zęba
150 zł
Dewitalizacja zęba mlecznego
200 zł
Opatrunek w zębie mlecznym
150 zł
Sedacja wziewna (podtlenek azotu, gaz rozweselający - pierwsze 30 minut zabiegu)
250 zł
Sedacja wziewna (podtlenek azotu, gaz rozweselający - kolejne rozpoczęte 30 min)
150 zł
Pachnąca maseczka do sedacji, dzieci
50 zł
|
Więcej informacji o kierunku
Stomatologia dziecięca odpowiada za leczenie ogólne u najmłodszych pacjentów. Z uwagi na dopiero rozwijający się aparat zębowy, dolegliwości jamy ustnej są nieco inne niż u osób dorosłych. Warto dodać, że praca z dziećmi wymaga szczególnego podejścia. Najmłodsi pacjenci są bardziej ruchliwi i inaczej przeżywają emocje związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Nasi wykwalifikowani stomatolodzy wspierają dzieci od pierwszej wizyty adaptacyjnej. Pozwalają oswoić się z narzędziami stomatologicznymi, tłumaczą, na czym polegają wykonywane zabiegi i odpowiadają na potrzeby młodych pacjentów. Lekarza Astra Dent oferują pomoc także rodzicom maluchów i radzą, jak wesprzeć dziecko podczas zabiegów.
Czym jest stomatologia dziecięca i jakie zabiegi wykonuje się najczęściej w jej ramach?
Może wydawać się, że skoro zęby mleczne są tylko tymczasowe, to nie wymagają takiej dbałości jak zęby stałe. Nic bardziej mylnego. Zaniedbanie mleczaków może mieć bardzo negatywny wpływ na rozwój zębów stałych.
Już od momentu pojawiania się pierwszych zębów mlecznych należy regularnie odwiedzać stomatologa dziecięcego, czyli pedodontę. W pierwszej kolejności stosuje się oczywiście zabiegi profilaktyczne. W przypadku pojawienia się próchnicy należy podjąć leczenie.
Nasi pedodonci od pierwszej wizyty obserwują rozwój szczęki oraz zgryzu. Jeśli tylko pojawią się nieprawidłowości, kierują młodego pacjenta na leczenie ortodontyczne, które również jest dostępne w naszej klinice.
Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą:
- Lakierowanie, czyli fluoryzacja — w ramach profilaktyki, zęby pokrywane są specjalnym preparatem (w żelu bądź paście). Środek ten ma zapewnić ochronę przed próchnicą i nadwrażliwością zębów.
- Lapisowanie — rozwiązanie, które może być stosowane w przypadku zębów mlecznych. Jeśli próchnica jest niewielka, nasz pedodonta usuwa ją i pokrywa ząb specjalnym preparatem, który zatrzymuje rozwój próchnicy. Zabieg należy powtarzać, ponieważ nie jest to trwałe leczenie zęba od próchnicy.
- Lakowanie — jest to profilaktyczy zabieg polegający na uzupełnieniu naturalnych szczelin zębów mlecznych oraz stałych. Dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo zalegania resztek jedzenia w drobnych szparach w zębach.
- Plombowanie ubytków — jeśli okaże się, że próchnica w zębie jest na tyle rozległa, że lapisowanie nie wystarczy, należy podjąć standardowe leczenie. Najpierw pedodonta oczyszcza ząb, a następnie uzupełnia się ubytek za pomocą plomby.
- Endodoncja, czyli leczenie kanałowe — kuracje stosuje się w ostateczności, kiedy w wyniku nieleczonej próchnicy doszło do zainfekowania miazgi zębowej. Leczenie kanałowe w przypadku dzieci jest zdecydowanie trudniejsze z uwagi na skomplikowaną budowę zębów mlecznych.
- Leczenie ortodontyczne [hiperłącze] — korekta wad zgryzu to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowych zębów. Im wcześniej rozpoczyna się leczenie, tym szybciej osiąga się oczekiwane efekty. Z tego powodu leczenie ortodontyczne jest jedną z częściej stosowanych metod u pacjentów małoletnich. Idealny wiek, aby rozpocząć taką kurację, to ok. 12-13 lat.
Kontrolne wizyty u pedodonty zalecamy naszym najmłodszym pacjentom co 4-6 miesięcy. Dzięki temu monitorujemy na bieżąco stan jego uzębienia, żeby w razie niepokojących zmian działać jak najszybciej.
Co to jest wizyta adaptacyjna i dlaczego warto z niej skorzystać?
Wizyta adaptacyjna to pierwsze spotkanie pedodonty, młodego pacjenta i jego rodziców w naszej klinice. Zespół Astra Dent pokazuje dziecku sprzęty oraz urządzenia, znajdujące się w gabinecie stomatologicznym. Pod koniec wizyty odbywa się przegląd jamy ustnej, a nasz pedodonta dokładnie informuje malucha, co będzie robił.
Wizyta jest dostosowana do wieku pacjenta. Dziecko może zadać pytania, dotknąć różnych przedmiotów i oswoić się z narzędziami stomatologicznymi. Dzięki wizytom adaptacyjnym udaje się uniknąć traumy związanej z leczeniem stomatologicznym, a my mamy szansę wesprzeć małego pacjenta oraz jego rodziców i pokazać im, że jesteśmy tu dla nich.
Jakie rodzaje znieczulenia stosuje się w pedodoncji?
Tak jak w przypadku pacjentów dorosłych, zdarza się, że leczenie stomatologiczne u dziecka wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Zazwyczaj rekomendujemy podanie środka znieczulającego w przypadku długich i skomplikowanych zabiegów. Rekomendujemy skorzystanie ze znieczulenia także tym dzieciom, u których zabiegi stomatologiczne budzą ogromny strach.
najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i leczenia
i więcej usług zebranych w jednym miejscu dla Ciebie
lat doświadczenia na rynku stomatologicznym