Konsultacja periodentologiczna

Zapisać się na wizytę

Konsultacja periodentologiczna
Konsultacja periodontologiczna z planem leczenia
Konsultacja periodentologiczna
Karta periodontologiczna, założenie
Konsultacja periodentologiczna
Wizyta kontrolna

Więcej o usłudze

Konsultacja periodentologiczna

W Astra Dent mocno podkreślamy znaczenie kompleksowej opieki nad zdrowiem jamy ustnej. Wiemy, że zdrowy uśmiech to efekt dbałości o każdy jej element, włącznie z uzębieniem, dziąsłami, przyzębiem i błoną śluzową. Zdarza się, że dolegliwości takie jak ból, zaczerwienienia czy krwawienia dziąseł są bagatelizowane, co może mieć bardzo poważne konsekwencje. W razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów należy jak najszybciej skonsultować się ze stomatologiem. Nasz zespół specjalistów zapewnia kompleksową diagnozę i skieruje pacjentów do odpowiedniego lekarza, w tym do periodontologa w przypadku problemów z dziąsłami czy przyzębiem.

Z jakimi problemami możemy udać się do periodentologa?

Regularne wizyty u stomatologa pomaga nam szybko zidentyfikować wszelkie problemy dotyczące dziąseł i przyzębia. W takich sytuacjach kierujemy pacjentów na konsultację do periodontologa w naszym gabinecie. Niemniej jednak, jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych objawów, możesz umówić się bezpośrednio na konsultację periodontologiczną:

 • krwawienie z dziąseł, 
 • stany zapalne (w tym często pojawiające się afty) na dziąsłach lub błonie śluzowej jamy ustnej,
 • ból dziąseł,
 • ruszające się zęby, 
 • nieprzyjemny zapach z ust, 
 • bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, 
 • suchość błony śluzowej,
 • odsłonięte szyjki zębowe.

Jak przebiega konsultacja periodentologiczna?

Leczenie periodontologiczne to proces, który wymaga czasu i zaangażowania zarówno ze strony lekarza, jak i pacjenta. Podczas pierwszej wizyty periodontolog dokładnie ocenia stan zdrowia Twoich dziąseł, błony śluzowej, przyzębia oraz przeprowadza badanie głębokości kieszonek dziąsłowych, a także analizuje stan kości w jamie ustnej. W tym celu wykonujemy pantomogram w naszej pracowni rentgenowskiej. Na podstawie uzyskanych wyników, nasz periodontolog opracowuje spersonalizowany plan leczenia dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeśli jest to konieczne, periodentolog zaleca dalsze konsultacje u jednego z naszych lekarzy innej specjalizacji. W Astra Dent podkreślamy, że zdrowie dziąseł oraz przyzębia są bardzo ważne, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Jakie zabiegi są wykonywane w gabinecie periodentologicznym?

Czas oraz złożoność leczenia periodontologicznego jest bardzo zróżnicowane i indywidualne. Na wstępie przeprowadzane są różne procedury, takie jak:

 • usuwanie kamienia nazębnego, 
 • kiretaż, czyli czyszczenie kieszonek zębowych, 
 • usunięcie  zmian na dziąsłach i błonie śluzowej jamy ustnej.

U niektórych pacjentów konieczne jest również przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, które mogą obejmować całkowite lub częściowe usunięcie kieszonki dziąsłowej. W Astra Dent każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, a nasz zespół zadba o to, aby zapewnić Ci najbardziej odpowiednie i komfortowe leczenie. W trakcie kuracji pacjent pozostaje pod stałą opieką periodentologa.

0

minuta spacerem od metra Świętokrzyska

0

nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia

0

i więcej usług zebranych w jednym miejscu dla Ciebie

0

lat doświadczenia na rynku stomatologicznym

Zapisz się na konsultację już teraz!
Umów wizytę